Domu Spēks

Uzlabo veselību, labizjūtu un produktivitāti!

Jau kopš senseniem laikiem, cilvēkam ir svarīga vide, kurā viņš atrodas, t.i., dzīvo, strādā, atpūšas. Lai cilvēks būtu vesels, justos labi un varētu attīstīties, viņam ir vajadzīga “dzīva” dabai draudzīga vide.

Saules gaismai cilvēka veselības un labizjūtas saglabāšanā ir liela nozīme.

Ir novērots, ka D vitamīns uzlabo garastāvokli un samazina depresiju, kā arī palīdz izsargāties no daudzām vēža formām, pirmā tipa diabēta, sirds saslimšanām un osteoporozes. Neskatoties uz to, ka cilvēka ķermenis pats ražo D vitamīnu, absorbējot saules gaismas UVB starus, kā arī, ka D vitamīnu ir iespējams uzņemt arī ar pārtiku (zivīm, pienu) un uztura bagātinātājiem, bieži vien ar to nav pietiekami ierobežotas saules gaismas gadījumā.

Augi darba vietā paaugstina darbinieku labizjūtu, psiholoģisko komfortu, apmierinātību ar darbu, fizisko veselību un komfortu, radošumu un produktivitāti.

Atspoguļojot zaļos augus – kokus, augus puķu podos un dabas ainavas, ir iespējams cīnīties ar pilsētas stresu, kā arī samazināt diastolisko asinsspiedienu, stresu un trauksmi. Ir redzams, ka pastaigas parkā uzlabo kognitīvo funkcionēšanu. Apskatot dabas skatus un sēžot telpā, kurā atrodas telpaugi, uzvedība kļūst dabiskāka. Augi, filtrējot gaisu, uzlabo gaisa kvalitāti, samazina gaisa piesārņojumu, pasargājot no galvassāpēm, acu kairinājuma, sāpoša kakla, nespēka, grūtībām koncentrēties, nelabuma, reiboņa un krūšu sāpēm.

Neformālas sociālas attiecības darba vietā samazina depresiju. Sociāli atbalstošas un pozitīvas attiecības darbojas kā stresu mīkstinošs faktors un palīdz izvairīties no izdegšanas.

Ir atklāts, ka cilvēkiem, kas uz darbu ņem līdzi savus mājdzīvniekus, ir zemāks stresa līmenis un labāka fiziskā un psihiskā veselība. Jaunākie pētījumi liecina, ka suņa klātbūtne (ne tikai sava suņa klātbūtne), uzlabo vienotību, tuvas attiecības un uzticēšanos grupā, kas strādā kopā veicot vienu uzdevumu. Tādējādi, aiznesot uz darbu suni, pieaug visu uzņēmuma darbinieku efektivitāte.

Optimāla darba vietas temperatūra pozitīvi ietekmē darbinieku komfortu un produktivitāti.

Vismazāk darbinieku sūdzību par siltumu tiek saņemts, ja biroja temperatūra ir 21-23 grādi pēc Celsija. Apkures/dzesēšanas ierīces un ventilācija, kā arī iespēja darbiniekiem valkāt ērtu apģērbu, lai viņi varētu pielāgoties mainīgai gaisa temperatūrai, paaugstina darbinieku produktivitāti.

Uzsverot stabilitāti dotajā vidē, uzņēmuma darbinieki kļūst motivēti rūpēties par savu nākotni.

Radot stabilu un paredzamu darba vidi, var palīdzēt darbiniekiem noticēt savai nākotnei šajā uzņēmumā, kas varētu radīt lielāku motivāciju celt uzņēmuma kvalitāti nākotnē. Paaugstinot darba drošību, nevis “motivējot” ar bailēm zaudēt darbu, var veicināt darbiniekus paaugstināt darba efektivitāti, tādējādi arī palielinot kopējo kvalitāti darbavietā un palīdzot uzturēt patīkamu darba vidi un savu nākotni šajā uzņēmumā.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *