Domu Spēks

Psiholoģiskā konsultēšana

Kas ir psiholoģiskā konsultēšana?

Psiholoģiskā konsultēšana ir psiholoģiskā pakalpojuma veids dažādās dzīves situācijās, kurā izmanto īpaši veidotu dialogu individuāli vai grupā, lai palīdzētu indivīdam apzināties un izprast savu psihisko stāvokli, rast risinājumu psiholoģiskajām problēmām, kā arī veicināt personības izaugsmi, emocionālo līdzsvarotību un darbības produktivitāti.

Kāda ir psiholoģiskā konsultēšana?

Psiholoģiskā konsultēšana var tikt organizēta kā vienreizēja sesija vai arī kā terapeitisks process vairāku sesiju garumā. Vienas konsultācijas ilgums ir 45-50 minūtes.

Kas var apmeklēt psihologa konsultāciju?

Ikviens, kurš vēlas:

  • izprast savu emocionālo un fizisko stāvokli
  • paaugstināt pašvērtību, sekmēt personības izaugsmi
  • pārvarēt stresu, psiholoģisko izdegšanu
  • pārvarēt traumatisku pieredzi, trauksmi, fobijas, panikas lēkmes, veģetatīvo distoniju, depresiju, kas attīstījusies traumatiskas pieredzes rezultātā, ieilgušas sēras, hiperaktivitāti, pēctraumas stresa un ēšanas traucējumus (anoreksija, bulīmija, kompulsīvā pārēšanās)
  • mazināt atkarības simptomus, migrēnu, hroniskas sāpes, nogurumu
  • saņemt psiholoģisku atbalstu
Kā notiek psihologa konsultācija?

Vienreizējas psihologa konsultācijas laikā psihologs klientam sniedz psiholoģisku atbalstu un palīdz atrast atbildes uz viņam aktuālu jautājumu. Iespējamas arī vairākas tikšanās reizes, kuru laikā konsultēšanas process tiek virzīts, lai sasniegtu klienta izvirzītos mērķus.

Kas jāzina par psihologa konsultāciju?

Psihologs strādā ar pacientiem visās vecuma grupās – sākot ar pirmsskolas vecuma bērniem, pusaudžiem, jauniešiem, cilvēkiem darbspējīgā vecumā, kā arī gados vecākiem cilvēkiem.