Domu Spēks

Kā nostiprināt draudzību

Labs draugs ir zelta vērts! Ja jums tāds ir, jūs nekad nejutīsieties vientuļš. Draugam jūs varat izstāstīt visus savus jaunumus, gan labos, gan sliktos, draugs palīdzēs jums nelaimē un kopā ar jums priecāsies par jūsu panākumiem. Draugi ir tie īpašie cilvēki, bez kuriem nevarat iztikt, pret kuriem lolojat siltas jūtas un kuri arī jums ļauj justies īpašam un novērtētam.

Ja jums jau ir labi draugi, jūs arī esat pārliecinājies par to, cik liela nozīme viņiem ir jūsu dzīvē. Taču pajautājiet sev: vai jūs pats viņiem arī esat tikpat labs draugs? Ir jau patīkami baudīt drauga uzmanību, tomēr atcerieties, ka draudzība ir abpusējs process. Dažreiz nākas atlikt savas vajadzības, lai kaut ko paveiktu arī drauga labā.

Ja draugiem rodas katram savas intereses, draudzība var pajukt, un tas ir skumji. Ilgstošu draudzību gadījumā tas dažkārt ir neizbēgams iznākums. Dažreiz vislabākais ir vienkārši samierināties ar to, ka esat pārvērtušies un jums ir jāšķiras.

Citreiz ir vērts padomāt par to, ar kādiem paņēmieniem draudzību varētu nostiprināt, sevišķi, ja draugs ir jūsu „otrā pusīte”.

10 padomi draudzības stiprināšanai:

1. Draugs – pirmajā vietā! Beigu beigās šīs attiecības jums ir svarīgas. Ja kāds cilvēks jūsu dzīvē ir tiešām svarīgs, gan darbam, gan gadījuma rakstura paziņām ir jāpaliek otrajā vietā.

2. Personiskā telpa. Ir svarīgi otru cilvēku ar savu draudzību pārāk nenomākt, lai viņš jūtas brīvs. Ja katram no jums – piedevām pie kopīgajām interesēm – būs arī savas atsevišķas intereses, tas draudzībai nāks tikai par labu. Atcerieties, ka tās bagātina jūsu abu personību un stiprina jūsu saikni!

3. Uzticēšanās. Aizdomīgums var draudzību izjaukt. Esiet godīgi viens pret otru, izturieties atklāti, uzticieties! Visas bažas un domstarpības vienmēr atklāti apspriediet!

4. Protiet novērtēt viens otra darbu! Ja jūs savā darbā gūstat divreiz lielākus ienākumus nekā draugs vai dzīvesbiedrs, tas nenozīmē, ka jūsu darbs ir divreiz svarīgāks. Mums visiem ir dažādas spējas un dažādi mērķi. Cienīsim katra personību!

5. Piedodiet un dzīvojiet tālāk! Kļūdīties var katrs. Neļaujiet drauga vai partnera kļūdai izjaukt draudzību, kura līdz šim bijusi lieliska.

6. Laika gaitā piemērojieties! Laikam ritot, cilvēks mainās. Atzīstiet, ka ir jāpieņem jaunas idejas un, piemēram, laika pavadīšanas veidi, bet no dažiem vecajiem jāatsakās. Ja gribat, lai attiecības turpinās, necentieties par katru cenu visās lietās saglabāt agrāko kārtību!

7. Piedalieties mājas darbos! Paveiciet savu daļu, lai nav tā, ka visi garlaicīgie un netīrie darbi vienmēr jādara otram!

8. Atzīstiet savas kļūdas! Vainas apziņa par strīda karstumā pateikto vai izdarīto var saēst draudzību kā skābe. Atzīstiet savas kļūdas un lūdziet piedošanu! Mācieties no kļūdām!

9. Atcerieties vārda un dzimšanas dienas, nozīmīgas jubilejas! Ja jums ir paradums tās aizmirst, pierakstiet un turiet redzamā vietā!

10. Aplieciniet savas siltās jūtas! Ir tik viegli kļūt nevērīgam, sevišķi, ja esat bijuši kopā ilgus gadus! Veci laulāti pāri, tāpat arī veci draugi bieži grēko ar to, ka aizmirst otram apliecināt savas siltās jūtas. Vienmēr atcerieties, ka jāatgādina otram cilvēkam, cik ļoti viņš jūsu dzīvē ir svarīgs!

Resursi:
Roberts Eštons ”Dzīves plāns”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *