
Daudzi jaunieši dodas lielajā dzīvē, pilni godkārīgu plānu, taču laika ritējums un dzīves grūtības izdara tajos neatgriezeniskus labojumus. Ikdienas dzīves nomākti, mēs aizmirstam tos ideālus, kas mums bija dārgi skolas gados. Atcerēties šos ideālus – tas būtu labs iesākums dzīves pārmaiņām, taču nav noliedzams, ka dzīves pieredze liek tos mainīt un noteikt jaunus mērķus. tomēr jaunības ideālismu nevajag gluži aizmirst – tas lieliski iedvesmo!
Mēģiniet uzrakstīt uz papīra lapas visu, ko astoņpadsmit gadu vecumā gribējāt šajā pasaulē mainīt. Pasvītrojiet šajā sarakstā to, kas, jūsuprāt, arī tagad nebūtu atmetams. un pajautājiet sev, kāpēc bijāt to piemirsis. Vai tāpēc, ka tagad jums par attiecīgo tēmu ir zināms daudz kas vairāk, vai arī tāpēc, ka tagad jums ir citi dzīves mērķi?
Iespējams, ka šo sarakstu jūs papildināsiet ar problēmām, kas astoņpadsmit gadu vecumā jums nelikās svarīgas. padomājiet arī par tām! Ja iespējams, apspriediet šīs problēmas ar kādu, kam uzticaties! Arī drauga viedoklis var veicināt izpratni.
Ir svarīgi, lai jūs pats spētu apjaust, kā laika gaitā esat mainījies. Tas ir vērtīgi tāpēc, ka, līdzīgi prioritāšu maiņai, kas ir notikusi laikposmā kopš astoņpadsmit gadu vecuma, tāda pati prioritāšu maiņa ir gaidāma arī turpmākajos mūža posmos.
Uzrakstiet savu dzīves plānu!
Ir pienācis laiks, lai jūs sāktu rakstīt savu dzīves plānu! Visdrīzāk jūs to uzrakstīsiet vienatnē, bet dalīties domās ar kādu tuvu cilvēku arī nav slikta ideja. Varbūt jūs to ieskicēsiet uz papīra lapas vai arī izveidosiet īpašu dokumentu savā datorā – tad pierakstīto varēsiet vieglāk labot. Nav svarīgi, kādā veidā jūs to darāt, galvenais, lai jūs to darītu!
Vislabāk, ja jūs spētu pierakstīt savus mērķus prioritātes kārtībā. Daži būs ilgtermiņa, piemēram, mērķis tikt pie privātmājas. Citi – īstermiņa, piemēram, palielināt ienākumus. Kā redzat, abi piemēros minētie mērķi ir savstarpēji saistīti – un tā nav tikai sagadīšanās! Jūs bieži ievērosiet, ka formulēto īstermiņa mērķu sasniegšana veicina ilgtermiņa mērķu sasniegšanu.
Lai tas ir reāls!
Pārāk neaizraujieties ar dzīves plāna sīku izstrādi! Tomēr pat tuvāko mērķu noskaidrošana, lai pēc tam sarakstītu tos uz lapiņām un pielipinātu pie ledusskapja durvīm, ir labāka nekā pavisam nekas. galvenais ir sākt!
Atcerieties – Roma netika uzcelta vienā dienā! Tas pats attiecas uz jūsu nākotni. Neizdariet kļūdu, ķerdamies pie visa uzreiz! Lūk, desmit padomi, kā padarīt savu dzīves plānu reālu.
10 veidi, kā izstrādāt reālu dzīves plānu
1. Nelieli soļi. Pa kāpnēm nevar tikt augšā ar vienu lēcienu. Arī sevis pilnveidošana ir sava veida kāpnes. Ikvienu vēlamo pārmaiņu procesu sadaliet sīkākos soļos, lai ceļš būtu veicams pamazām vien!
2. Pierakstiet! Ja kādu apņemšanos uzrakstīsiet uz papīra, tā labāk paliks prātā.
3. Izraugieties iedvesmojošus paraugus! Lasiet to cilvēku biogrāfijas, kas sasnieguši izcilību tajā jomā, kurā gribat gūt panākumus ari jūs. Centieties noskaidrot, kā viņiem tas izdevies! Iespējams, jūs sapratīsiet, ka viņi ilgus gadus aizvadījuši neatlaidīgā cīņā, iekams tikuši pie slavas un naudas.
4. Iegrožojiet sevi! Ir vērts izvirzīt augstus mērķus, tomēr ceļam uz šiem mērķiem ieteicams paredzēt pietiekoši daudz laika. Daudzi cilvēki atsakās no cīņas tāpēc vien, ka sākumā pārāk strauji ieskrējušies. Šajā ceļā jums būs vajadzīgs nevis ātrums, bet izturība!
5. Esiet reālists! Var jau sapņot par to, ka reiz piedalīsieties lidojumā uz Mēnesi, tomēr Lielā Kanjona apmeklējums ir reālāks. tajā ašā laikā, kas zina, varbūt tieši jums ir nepieciešamās iemaņas, jaunība un izturība, lai kļūtu par astronautu!
6. Apspriedieties ar padomdevēju! Atrodiet kādu – radinieku, draugu vai darbabiedru-, kas jūsos ieklausās un ir gatavs jūs morāli atbalstīt!
7. Atzīmējiet noietā ceļa posmus! Apbalvojiet sevi par katru veiktā ceļa gabalu! Katru nozīmīgu sasniegumu ir vērts ievērot un svinēt.
8. Atskatieties pār plecu! Ir svarīgi un gana viegli sakopot visu uzmanību tam, lai virzītos uz mērķi, bet tikpat svarīgi ir arī atskatīties, lai apjēgtu, kāds ceļš noiets un kur patlaban atrodaties. Reizi pa reizei ieturiet pauzi un visu labi apdomājiet!
9. Salīdziniet! Atrodiet kādu, kas virzās uz to pašu mērķi, kuru esat nolūkojis jūs, un salīdziniet viņa sekmes ar savējām!
10. Nezaudējiet optimismu! Arvien atkārtojiet sev, ka tas ir iespējams un ka jūs to paveiksiet. Ja ļausieties šaubām, ceļš var likties par grūtu.
Resursi:
Roberts Eštons “Dzīves plāns”