Domu Spēks

Šķēršļu pārvarēšana ceļā uz mērķi

Katrs pārmaiņu ceļš pretī mērķim nes sev līdzi risku un sava veida grūtības. Lai kā jūs censtos šo pārmaiņu procesu organizēt, dzīve, iespējams, liks jūsu ceļā visādus šķēršļus. Mēdz gan teikt, ka nav ļaunuma bez labuma, tomēr reizēm, ar šķēršļiem cīnoties ir grūti visā saskatīt labo.

10 veidi kā pārvarēt šķēršļus

1. Nepadodieties! Lielus mērķus nekad nav bijis viegli sasniegt. Esiet gatavs šķēršļiem un to pārvarēšanai!
2. Atzīstiet savas kļūdas! Ja pats savas vainas pēc esat iekļuvis ķezā, tad atzīstiet to un meklējiet risinājumu, lai novērstu radušos problēmu un virzītos tālāk! Nav jēgas sev pastāvīgi pārmest. Kļūdās visi!
3. Nepeldiet pa straumi! Tad, kad citi padodas un „noiet pa burbuli”, cīnieties straumei pretī! Atcerieties – tikai beigtas zivis peld lejup pa straumi!
4. Esiet modrs! Mājas un mašīnas mēs apdrošinām. Apdrošiniet arī savu mērķi! Vienmēr nodrošinieties ar rezerves plānu neparedzētiem gadījumiem!
5. Piedodiet un aizmirstiet! Daži cilvēki gadiem ilgi glabā sevī rūgtumu par pāri darījumiem. Nestaigājiet apkārt ar šīm rētām! Piedodiet, aizmirstiet – lai sadzīst jums cirstās brūces!
6. Izvēlieties apvedceļu! Dažreiz ceļā gadās tiešām nepārvarams šķērslis. Ja ceļš slēgts, meklējiet apvedceļu! Ja vispār ir vērts uz to pusi doties, tad apvedceļu vienmēr atradīsiet.
7. Nogaidiet! Mēdz sacīt, ka lieliem dzīves satricinājumiem vai lielu nelaimi cilvēks tiek galā aptuveni pusgada laikā. Ja kaut kas tāds ir atgadījies, nogaidiet šos sešus mēnešus, nepieņemiet nekādus lēmumus steigā!
8. Saskatiet ieguvumu! Mūs veido viss, ko esam dzīvē pieredzējuši. Pat sliktam piedzīvojumam ir zināma vērtība: iespējams, ka šo dzīves mācību jūs būsiet pamatīgi ielāgojis.
9. Labāk kļūdīties agrāk nekā vēlāk! Jaunībā kļūdīdamies, cilvēks iegūst dzīves pieredzi, turklāt vēl ir diezgan laika kļūdas labot. Mūža otrajā pusē tas jau ir daudz grūtāk.
10. Uzmanīgi palūkojieties apkārt! Ļoti iespējams, ka ar šo šķērsli kāds cits jau ir sastapies. Pavaicājiet citiem cilvēkiem, papētiet šo tēmu internetā!

Resursi:
Roberts Eštons „Dzīves plāns”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *