Domu Spēks

10 veidi, kā „pastiept dienu garāku”

Laika nekad nepietiek. Gaidīdams īsto brīdi, kad beidzot būs laiks, lai uzsāktu savā dzīvē kādas pārmaiņas, jūs tās neuzsāksiet nekad. Dzīve mums visiem vienkārši ir pārāk piesātināta, un kārdinājums atlikt uz rītdienu ir pārāk liels. Tomēr, ja akmens ir kalna galā un to vajag dabūt lejā, visgrūtākais ir pirmais grūdiens, lai to izkustinātu no vietas, vēlāk tas jau ripo pats. Visgrūtākais ir sākums, pēc tam jūs ievērosiet, ka pārmaiņas uzņem tempu.

Brīvā laika atrašanas noslēpums ir – negribēt uzreiz pārāk daudz. Nevajag ieplānot veselu dienu, kurā tad nu ķersieties pie dižiem darbiem. Tā vietā labāk ir allaž turēt acu priekšā gaidāmo pārmaiņu plānu, lai skaidri apzinātos, kas vispirms darāms. Tiklīdz gadīsies brīvs brīdis, varēsiet sākt.

10 vienkārši veidi, kā „pastiept dienu garāku”

1. Uzstādiet modinātājpulksteni! Klausot tā signālam un pieceļoties desmit minūtes agrāk, jums, iespējams, nevajadzēs veikt ikrīta pienākumus drudžainā steigā.

2. Esiet kārtīgs! Kārtība nozīmē, ka nav jātērē laiks, meklējot, kur kas atrodas. Tas attiecas kā uz rakstāmgaldu, tā apakšveļas atvilktnēm. Mēs jūs neaicinām kļūt par klīrīgu pedantu – tikai ievērot kārtību!

3. Dariet to, kas jums tajā brīdī labāk veicas! Ir pilnīgi normāli, ka dažreiz viens darbs veicas labāk, bet cits – sliktāk. Necīnieties ar sevi, dariet to, kas jums tobrīd „iet no rokas”, un padariet to teicami! Tā jūs paveiksiet vairāk un arī jutīsieties labāk.

4. Ievērojiet pārtraukumus! Paradoksālā kārtā, jo biežāk cilvēks atpūšas, jo vairāk var padarīt. Viena priekšrocība smēķētājiem tomēr ir – laiku pa laikam viņi mēdz iziet no darba telpām svaigā gaisā un atpūsties.

5. Neat bildiet tūlīt! Ja jūsu darbs saistīts ar daudzām ienākošām elektroniskā pasta vēstulēm, nespēlējiet e-pasta pingpongu! Atbildiet tikai tad, kad jums pašam tas vajadzīgs, nevis tikai tāpēc, lai būtu atbildējis.

6. Brīdi ļaujieties pārdomām! Kad risināms kāds grūts jautājums, kad par kaut ko svarīgu jāizšķiras, aizveriet acis un brīdi iekšējā klusumā visu apdomājiet! Šādi jūs izvairīsieties no pārsteidzīga lēmuma pieņemšanas.

7. Sagrupējiet veicamos darbus pēc svarīguma! Galvenais laika taupītāja bauslis ir – vispirms darīt vissvarīgāko. Tomēr atcerieties, ka reizēm nenāk par sliktu izvirzīt pirmajā vietā arī ko tādu, kas jums sagādā prieku.

8. Vairieties no laika kavēkļiem! Jūs pats vislabāk zināt, kas vai kurš visvairāk kavē. Sakiet „jā” tikai patiešām jaukiem un kārdinošiem laika kavēkļiem!

9. Nodarbiniet ledusskapi! Ja jūs pats mājās gatavojat ēdienu, pagatavojiet vairāk porciju un ielieciet tās saldētavā! Šādi nodrošināsiet sev gardu maltīti arī tad, kad nebūs laika neko gatavot.

10. Izvingriniet ķermeni! Ik dienu veiciet kādu fizisku vingrojumu, kaut vai tikai pastaigājieties pusdienas pārtraukumā parkā! Tas jums palīdzēs dienas gaitā vairāk paveikt.
Strukturējot savu dienu, kombinējot darbu ar atpūtu, jūs konstatēsiet, ka diena liekas garāka. Tas arī palīdzēs jums jebkurā brīdī koncentrēties uz iesākto darbu.

Resursi:
Roberts Eštons „Dzīves plāns”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *